Rottweiler/Rotveileris

Rotveileriai

Rotveileriai

Rotveileris – stipraus , savimi pasitikinčio, sportiško žmogaus palydovas ir draugas.
Rotveileris – norintis ir mokantis bendrauti , tarnauti savo šeiminkui šuo. Jam reikalingas neatsiejamas ryšys su savo šeimininku, jo meilė ir dėmesys. Begalinis noras tarnauti ir dirbti – nuostabios rotveilerio charakterio savybės pristato šia veislę kaip nuostabų, ištikimą draugą , šeimos turto saugotoją.

Rotveileris – viena seniausių šunų veislių pasaulyje. Rotveilerio veislės šaknys mena romėnų laikus. Veislė išvesta atsisžvelgiant į charakterio ypatumus, protą, begalini norą draugauti , tarnauti savo šeimininkui.
Varginamas karščių bei speigų, rotveileris keliavo per Alpes su romėnų kariais. Jis buvo armijos maitintojas, nes saugojo bandas nuo plėšrių laukinių žvėrių, gyvulių vagių.
Kilus pavojui stodavo į mūšį. Paprasčiau tariant šios veilės paskirtis – tarnauti žmogui.
74 metais po Kristaus gimimo. romėnai įsikūrė Viurtenbergo, Nekaro upės pakrantėse, kur ir pastatė miestą vardu ROTTWEIL.
Rotveilio miestas suteike savo vardą ROTVEILERIO veislei.
Rotveileriai darbavosi varovais bei sargais, pakeisdavo arklius – traukė karučius – gabeno produktus ,mėsą į muges, turgus. Taip ir gimė “mėsininko šuo” pavadinimas.
Pasitikėjimas rotveileriu buvo begalinis , istorija mena, kad mėsininkai ,prekiautojai pinigus parišdavo rotveileriams pakaklėje, o patys užplūsdavo Viurtenbergo smukles, šėldavo , o šuo ištikimai laukdavo šeiminko.

Pirmasis oficialus rotveilerio aprašymas pristatytas 1882 metais, 1907 metais Heidelberge įkurtas Vokietijos rotveilerių mylėtojų klubas, šiuo metu vadinamas ADRK (Allgemeiner Deutscher Rottweiler Klub).
ADRK tikslas – veisti tik geros sveikatos, sportiškus šunis , pagrindinį dėmesį sutelkiant į charakterį ir tarnybą, dėka to rotveileris bėgant metams ne tik išsaugojo savo iškirtines charakterio savybes , bet jas ir pagerino.
1910 metais rotveileris oficialiai pavadintas policijos šunimi.

rotveilerio suniukai1998 m. oficialiai pakeistas rotveilerio standartas, uždrausta kupiruoti uodegas, po šios datos gimę rotveileriai privalo būti tik su uodegomis.

Vilijos Pleckevičienės entuziazmo ir meilės šiai veislei dėka 1993 m. spalio 10 d. įkurtas Lietuvos rotveilerių klubas (LRK), kuris nuo 1996 m. birželio 4 d. vadinasi Lietuvos rotveilerių draugų klubu (LRDK).
Veislynas IŠ ROJAUS SLĖNIO pirmasis Lietuvoje atliko savo augintiniams displazijos tyrimus, pradėjo žymėti savo veislyno augintinius , kitaip tariant tatuiruoti – kas paskatino sugriežtinti reikalavimus veisimui ir veisti tik sveikus ir žmogui tarnauti tinkamus augintinius,kurie pasižymi stabilia psichika ir pasiruošusius tapti geriausiais draugais tiek suaugusiems tiek vaikams. Tai paskatino ir kitų veislių klubus siekti panašių veismo principų.

Nuoširdžiai tikime , kad šis pasakojimas paskatins Jus įsigyti kilmingą rotveilerį. Šuo be kilmes dokumentų NĖRA šios veilės atstovas ir nevertas vadintis ROTVEILERIU.
Tai tik keturkojis turintis panašų į rotveilerį pavidalą.
Šuo , kurio geneologiniame medyje tyko mišrūnai,gali būti fiziškai nesveiki, neatinkantys psichikos reikalavimų t.y. agresyvūs arba bailūs šunys, kurie kelia tiesioginį pavojų jums ir aplinkiniams,todėl juos ir buvo uždrausta veisti.
Tik sveikas šuo gali teikti malonumą bendraujant !!!