Svarbu žinoti

Renkantis šuniuką ( parduodamas rotveilerio šuniukas)
1.Kodėl tik šunys su kilmės dokumentais yra veislės atstovai?

Veislės standartas susidaro iš daugelio jame išvardintų normatyvų, kurie kiekvienai veislei yra skirtingi ir specifiški. Tuo vadovaujantis, karta iš kartos išsaugoma veislės tapatybė ir visi jai būdingi teigiami išvaizdos, charakterio ypatumai, tuo pat metu pašalinami neigiami sveikatos, išvaizdos, charakterio nukrypimai.
Kinologija yra selekcija. Tokiu principu vadovaujantys buvo ir yra kuriamos veislės.
Šuns kilmę ir veislę patvirtinantis dokumentas – Lietuvos kinologų draugijos (LKD ) arba kitos FCI organizacijai priklausančios šalies išduoti kilmės dokumentai.
Kilmės dokumetas, kurio dauguma nesąžiningų daugintojų baidosi, vien savo egzistencija gali įrodyti, kad šuniuko tėvai buvo sveiki, jų psichika yra stabili, jie atitiko standartą, kuris garantuoja veislės eksterjerą ir charakterio savybes, o jūsų šuniukas užaugs tikru savo veislės atstovu.

Gimusio šuniuko teisė į kilmės dokumentą :

1.Šuniuko abu kilmingi tėvai privalo būti du kartus teigiamai įvertinti parodoje t.y atitikti veislės standartą.
2. Tėvai privalo turėti tai veislei privalomus sveikatos tyrimus.
3.Šuniuko išvaizda turi atitinkti standartą.
4.Šuniukas privalo būti indentifikuotas mikročipu, patvirtinant jo tapatybę.

Šuniuko kilmės dokumento kaina Lietuvos Kinologų Draugijoje nuo 20 iki 80 litų.

2. Displazija .
Rotveileris – molosinė veislė, todėl veisimui yra reikalaujami sveikatos tyrimai. Svarbiausi jų : HD ( dubens ) ir ED ( alkūnės ) displazijos tyrimai. Ši liga perduodama genetiškai, todėl prieš įsigydami augintinį, pasidomėkite, kokie yra šių tyrimu rezultatai jūsų būsimo šuniuko geneologiniame medyje, paprašykite kilmės dokumetų kopijos abiejų tėvų ( kopija neturėtu būti elektroninė t.y. sukurta interneto tinklalapyje, nes ten apgavikai talpina jiems tinkama informacija) tik taip jūs būsite tikri, kad pasirinkote teisingai.
Ko vengti ?

Lietuvoje veisimui leidžiama naudoti HD – , ( HD A ) ir HD +/- ( HD B ). Daug diskusijų keliantis HD + ( HD C ) laipsnis teoriškai leidžiamas naudoti kai kuriuose šalyse, bet praktiškai nenaudojamas jokio savęs gerbiančio, atsakingai į veisimą žiūrinčio veisėjo. Šuo turintis HD C labai retais atvejais panaudojamas veisime sportiniams šunims, išskirtinai su puikais sportiniais rezultatais, kurie toliau masiškai nenaudojami veisimui, todėl žalos būsimoms kartoms faktiškai nepadarys.

Ko atsisakyti?

Atsisakykite minties turėti augintinį , kurio kilmės dokumentuose t.y geneologiniame medyje rasite HD D ( HD ++), kadangi jūsų įsigytas šuniukas galimai pagal paveldimumo principą yra paveldėjęs displaziją. Tokio šuns gyvenimas bus apsunkintas skausmais, neretai gyvūną reikia užmigdyti. Displazija yra nepagydoma.
Veisėjai bandantys apgauti būsimus pirkėjus, kurdami pasakas, neva tai traumos ar avarijos pasekmė, daro gėda visai kinologijai ir jokiu budu negali vadintis VEISLYNU.

3. Sąvokos Veislynas ir Veisėjas .

Apsukrūs veisėjai, kurie, pagal kinologijos reikalavimus dar neturi teisės vadintis VEISLYNU, dažnai save pristato kaip veislyną.
FCI organizacijos veisėjo pavadinimo numerio turėjimas patvirtina tik Veisėjo priedėlio pavadimą, bet jokiu budu ne Veislyno buvimą. Priedėliui suteikiamas FCI numeris, o teise vadintis veislynu reikia užsitarnauti, tam yra nurodyti aiškus reikalavimai.
Kadangi ne kiekvienas šunį įsigyjęs žmogus ir užregistravęs savo priedėlio pavadinimą gali vadintis kinologu turinčiu pakakamai žinių ir patirties vadintis Veislynu, kuris profesionaliai ir atsakingai veis šunis, deramai konsultuos savo būsimus ir esamus klientus, patars kaip teisingai auklėti, pagelbės iškilus neaiškumams, rekomenduos mitybą, priežiūrą, pasiruošimą parodoms ir atsakys į daugelį kitų tai veislei svarbių klausimų.

Lietuvos LKD- FCI Rotveilerių Veislynai: 

1.Mano Puma
2.Miražas
3. Iš Rojaus Slėnio